RECEPT: Kokosové smoothie so zázvorom, špenátom a pomarančom proti chorobám

Pred pár dňami si so mnou na asi dva dni „zaflirtovalo“ menšie prechladnutie – zrejme sa mi vypomstilo chodenie v kraťasoch v novembrovom počasí :), ale nevadí. Ja sa takýmto situáciam staviam ihneď čelom a tak som si povedal, že ak chcem behať v kraťasoch naďalej, tak musím posilniť imunitu viac ako som plánoval. No nie?

Keďže som odporca akýchkoľvek liekov a iných syntetických vitamíno-minerálno-antioxidantných tabletkovitých preparátov už zopár rokov, tak je v mojom prípade veľmi jednoduché a rýchle sa vyliečiť (klop-klop-klop) – keď teda ovšem nejaké prechladnutie ku mne zablúdi nejakým nedopatrením. A v neposlednom rade je to moje liečenie aj veľmi lacné a hlavne chutnéééé :).

Jednou z mojich „sehr lecker“ ľahko pripraviteľných zbraní proti všadeprítomným bacilom je Kokosové smoothie nabité antivírusovým arzenálom, ktoré sa skladá z:

  • Kokosová voda (asi 1,5-2dcl):
  • Kokosový olej (1 malá lyžička):
  • Pomaranč (1 stredne veľký)
  • Mrkva (1-2 stredne veľké)
  • Zázvor (cca 1 malá lyžička nastrúhaného zázvoru)
  • Špenát (za hrsť)
  • Kešu oriešky (len pár kúskov na chuť, ale ak ste napr. alergický tak jasné, že vynechajte)

Postup absolútne „minimalistiš“ – všetko do mixéra, a pustiť ON (len nezabudnite ho zavrieť, inak veľmi ľahko strávite voľné chvíľky na rebríku a s farbou v ruke maľovaním stropu :).

Jedna rada: Ten kokosový olej pred tým než ho tam pridáte, trochu roztopte. V „smúútyčku“ sa tak jednoduchšie rozplynie a vychytá sa tým taká jemnejšia konzistencia.

Z hore uvedených množstiev mi vzniklo asi 6-6,5dcl smoothie, takže som to mal samozrejme ako jedno hlavné jedlo dňa. Zbožňujem takéto rýchlovky. :)

BIO Kokosová voda KULAU už od 2,25€ >>>

Inšpiráciu na tento mix som dostal od „surového (RAW) experta“ Borisa Lausera, ktorý dodal recept pre „našich“ v Deutschlande. Časť surovín som si však upravil a veru „cieľ chuťovosti a účinku“ som neminul.

Dajte vedieť, či chutilo aj vám a ak by ste mali akýkoľvek svoj recept, o ktorý by ste sa chceli podeliť, tak posielajte na kulaushop@kulaushop.sk a uverejníme.

Kokosové smoothie proti chorobám - KULAUshop.sk

Komentáre

0 komentáre

Napíš komentár

Komentáre sú schvalované