Odkiaľ pochádza kokosová voda Kulau?

Všetky kokosové vody Kulau pochádzajú z Filipín a balené sú v Nemecku.

Akú trvanlivosť má kokosová voda Kulau?

Od plnenia je doba trvanlivosti cca 12mesiacov. Po otvorení krabičky odporúčame vypiť max. do 24hodín. Avšak najlepšie je ju vypiť čím skôr, aby čo najmenej zoxidovala.

Má kokosová voda Kulau certifikáciu (BIO/Organic)?

Áno samozrejme. Kokosová voda, ako aj všetky ostatné naše produkty, majú BIO certifikáciu.

Akým spôsobom je najlepšie piť kokosovú vodu?

Kokosová voda chutí najlepšie vychladená, ale je samozrejme "piteľná" aj nechladená. Nám osobne chutí najlepšie len tak samostatne, ale dajú sa z nej vyčarovať aj chutnučké smoothies alebo iné nápoje.

Sledujte náš Blog - Exotický žurnál, kde pridávame postupne aj rôzne recepty s kokosovou vodou.

Pochádza z mladého alebo dospelého kokosu?

Kokosová voda ako taká má najprospešnejšie účinky v mladom kokose, takže pochádza z mladého kokosu (v časovom rozpätí zretia cca 5-8mesiacov).

Je kokosová voda a kokosové mlieko to isté?

Nie. Táto otázka inak patrí medzi najčastejšie, ktorú nám zákazníci pokladajú - tak poďme na to :)). Kokosová voda sa prirodzene vyskytuje v kokosovom orechu od jeho vzniku až po úplne dozretie, kdežto kokosové mlieko je produktom kokosovej dužiny, z ktorej sa vylisuje.

Niektoré kokosové vody na trhu sa vyrábajú z koncentrátu. Z čoho sa vyrába kokosová voda Kulau?

Dajú sa na trhu nájsť vody, ktoré pochádzajú z koncentrátu, resp. niektoré sú dosladzované. Kokosovej vody Kulau sa to však netýka - tá pochádza priamo z čerstvých mladých kokosov z Filipín (z organických plantážií) a je bez akýchkoľvek aditív, konzervantov alebo farbív. Ide o čistú kokosovú vodu.

Obsahuje kokosová voda Kulau cholesterol?

Nie, kokosová voda cholesterol neobsahuje.

Ako sa spracováva kokosová voda Kulau?

K spracovateľskému procesu sa snažíme pristupovať, tak ohľaduplne ako je to len možné. Kokosová voda sa spracúva pasterizáciou, no aj napriek tomu je nutričný mix kokosovej vody Kulau prakticky obdobný ako z mladého kokosu.

Keďže je citlivá na oxidáciu, tak by sa bez tohto procesu po pár dňoch na vzduchu pokazila.

Je možné niekde vidieť laboratórne testy vašej kokosovej vody?

Samozrejme. Na našom webe nájdete všetky LAB testy, ktoré by vás mohli zaujímať.

Na čo všetko môžem využiť kokosovú vodu?

Vďaka svojmu nutričnému mixu je veľmi prospešná pre zdravie a krásu človeka. Má výrazné antibakteriálne a antivirálne účinky, patrí medzi najvhodnejšie prírodné tekutiny na rehydratáciu organizmu vôbec, je schopná omladzovať pokožku vďaka prítomnosti cytokinínov, ktoré majú schopnosť regulovať starnutie buniek.

Vďaka tomu sa aj testuje v súvislostiach liečby rôznych závažných ochorení ako napr. Alzheimer. Odporúčame sledovať náš Blog - Exotický žurnál, kde postupne pridávame rôzne informácie o využití a účinkoch kokosovej vody.

Je kokosová voda Kulau vhodná pre celiatikov a diabetikov?

Samozrejme. Kokosová voda neobsahuje žiadny lepok a má nízky glykemický index. Avšak, čo sa diabetikov týka, tak treba mať na zreteli, že malé množstvo cukru obsahuje.

Takže, ak ste diabetikom, tak si treba sledovať samozrejme príjem cukru a podľa toho prispôsobovať objem kokosovej vody, ktorú vypijete.

Využijem kokosovú vodu ako športovec? 

Pre športovcov je kokosová voda viac ako vhodná a to hlavne z pohľadu účinnej rehydratácie organizmu vďaka vysokému obsahu draslíka a úctyhodnej úrovni sodíka.

Okrem toho dokáže kokosová voda priaznivo pôsobiť aj na metabolizmus, ktorý by mali mať určite na poriadku aj športovci, aj nešportovci.

Môžem kokosovú vodu piť, ak som tehotná?

Áno môžete. Jej antiseptické a antibakteriálne účinky prídu určite vhod pre správne fungovanie vášho organizmu a okrem toho vám môže pomôcť s rannou nevoľnosťou, zápchou alebo aj pálením záhy.

Netreba taktiež zabúdať na jej úctyhodný obsah kyseliny laurovej (z celkového podielu tuku, táto kyselina obsahuje až 44%), ktorá je kľúčovou zložkou materského mlieka.

Pomôže mi kokosová voda pri problémoch s obličkami?

Áno kokosová voda je na tieto problémy viac ako vhodná. Okrem už spomínaných účinkov na správne fungujúci metabolizmus má aj diuretické účinky, čiže vám po pravidelnom užívaní dokáže pekne "sprejazdniť" močový trakt a zamedziť vzniku obličkových kameňov.

Čo znamená, keď je kokosová voda sfarbená do ružova alebo žlta?

Kokosová voda Kulau je čisto organický nápoj bez aditív alebo konzervantov, takže treba mať na zreteli, že nejde o "unifikovaný" produkt (teda, že nemusí byť každý jeden kus rovnaký). To platí ovšem pri všetkých skutočne organických produktoch. Sfarbenie kokosovej vody zapríčiňuje enzymatická aktivita, tzv. oxidáza polyfenolov (PPO) - môžete naraziť aj na výraz "fenoláza".

Táto aktivita môže mať kauzalitu vo viacerých faktoroch, ako napr.: odroda kokosu (tall, dwarf alebo hybrid a potom ešte ich členenie podľa výskytu v rámci planéty), pôvod kokosu, podmienky pestovania (či je plantáž bližšie k oceánu alebo viac vo vnútrozemí), počasie v jednotlivých fázach zretia, úroveň zrelosti daných kokosov, teplota pri skladovaní a prevoze a taktiež spôsob extrakcie kokosovej vody z kokosu.

Netreba sa vôbec obávať, nejde o žiadnu kontamináciu. Je to úplne bežný jav pri tejto tekutine a aj takto sfarbená je úplne vhodná na konzumáciu.

Ako je to s chuťou kokosovej vody?

Podobne ako bolo popísané v predošlej odpovedi - keďže sa jedná o čisto organický produkt, chuť kokosovej vody takisto nemusí byť jednotná kus od kusu. Vplývajú na ňu prakticky všetky tie faktory ako aj pri sfarbení.

Nie je samozrejme vylúčené, že budete pravidelne konzumovať kokosovú vodu podobnej alebo rovnakej chuti a takisto zafarbenia, avšak môžete naraziť aj na odlišnosti. Chuť ako taká je veľmi subjektívna záležitosť u každého človeka.

Pri organickej kokosovej vode platí, že chuť sa nedá nejako presne definovať a na 100% docieliť jej rovnakosť (iba ak by bola oveľa viac procesovaná, čo ale znižuje jej kvalitu). Ak je kokosová voda moc sladká, tak to znamená, že má vyšší podiel cukrov a kokos bol v neskoršej fáze zretia pri odtrhnutí.

Keď je kokosová voda viac neutrálna alebo dokonca s jemným náznakom kyslosti, to znamená, že je bohatšia na enzýmy, je z mladšieho kokosu a má nižší podiel cukrov - viac osviežuje. Kokosová voda Kulau je spravidla neutrálna, resp. menej sladká, no za to viac osviežujúcejšia.